Wykłady Otwarte w 2016r. w Obserwatorium Astronomicznym UAM

Kontynuując tradycję lat poprzednich, Obserwatorium Astronomiczne UAM zaprasza na cykl wykładów popularno-naukowych w roku 2016. Pracownicy naukowi Obserwatorium przybliżą Państwu ciekawe zagadnienia z astronomii. Wykłady odbywać się będą raz w miesiącu, dwa razy danego dnia.

Po każdej prelekcji, dla słuchaczy, przewidziane jest zwiedzanie obserwatorium, pokaz teleskopów oraz w przypadku sprzyjającej pogody - obserwacje nieba. Całość trwać będzie ok. 1.5-2 godzin (45-60 minut wykład, 45-60 minut oglądanie teleskopów/pokaz nieba).

Poniżej znajduje się lista przygotowanych wykładów, a obok każdego z nich link, za pomocą którego można zgłosić chęć uczestnictwa (liczba miejsc jest ograniczona do 49). Mechanizm rezerwacji miejsc na wykłady włączany jest 7 dni przed datą prelekcji, o północy. Wtedy w kolumnie Rezerwacja pojawi się stosowny link po kliknięciu którego można wybrać godzinę wykładu i podać liczbę osób (max. 4 dla jednego zgłoszenia), które chciałyby w nim uczestniczyć. Może się zdarzyć, że w ciągu jednego dnia wszystkie miejsca zostaną zajęte.

Zgłoszenia przyjmowane są również telefonicznie, pod numerem telefonu 61 8292 770 (w godz. 8 - 15), także dokładnie z tygodniowym wyprzedzeniem.
Data, godzina, temat wykładu oraz wykładowca mogą ulec zmianie.